Ministerstwo Zdrowia w Gazie: maj był najbardziej śmiercionośnym miesiącem 2026 roku.

Według najnowszego raportu ministerstwa zdrowia w Gazie, tylko w maju w całej Strefie Gazy zginęło 119 Palestyńczyków. To najwyższa miesięczna liczba ofiar od początku roku.

Wśród zabitych znalazły się przede wszystkim najbardziej bezbronne grupy ludności cywilnej. Ministerstwo podało, że izraelskie ataki zabiły 19 dzieci, które stanowiły 16 proc. wszystkich ofiar śmiertelnych. Zginęło również 10 kobiet – 8,5 proc. wszystkich zabitych.

Resort podkreślił, że dzieci, kobiety i osoby starsze pozostają grupami najbardziej dotkniętymi trwającym ludobójstwem i nieustannymi atakami na ludność cywilną oraz obszary mieszkalne.

Od 7 października 2023 roku Izrael – przy wsparciu Stanów Zjednoczonych i państw europejskich – prowadzi ludobójstwo w Strefie Gazy, obejmujące masowe zabójstwa, głodzenie ludności, niszczenie infrastruktury, przymusowe wysiedlenia i masowe zatrzymania, ignorując przy tym międzynarodowe apele oraz nakazy Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości wzywające do zakończenia ofensywy.

Źródło: Middle East Monitor

Udostępnij:
Przejdź do treści