Izraelscy osadnicy zaatakowali palestyńskie samochody pod Ramallah

Izraelscy osadnicy podpalili palestyński samochód i wybili szyby w dwóch kolejnych pojazdach podczas piątkowego ataku na obrzeżach miejscowości Shuqba, położonej na zachód od Ramallah.

Lokalne źródła podały, że osadnicy zaatakowali okolice zabudowań rolniczych znajdujących się po zachodniej stronie miejscowości, gdzie przebywali Palestyńczycy spędzający czas wolny. Napastnicy podpalili jeden pojazd oraz zniszczyli szyby w dwóch innych samochodach, po czym wycofali się z miejsca zdarzenia.

W tym samym czasie izraelskie siły okupacyjne wkroczyły na miejsce ataku.

Według raportu opublikowanego przez Colonization and Wall Resistance Commission izraelskie wojsko i osadnicy przeprowadzili w kwietniu 1637 ataków przeciwko Palestyńczykom, ich ziemi oraz mieniu.

Raport wskazuje, że izraelskie siły okupacyjne odpowiadały za 1097 incydentów, natomiast osadnicy za 540 ataków.

Najwięcej ataków odnotowano w rejonie Nablusu — 402, następnie w Al-Khalil (Hebronie) — 340, w Ramallah i Al-Bireh — 312 oraz w Betlejem — 171.

Źródło: Palestinian Information Center

Udostępnij:
Przejdź do treści